Przykładowe tematy licencjatów z Ekonomii

Przykładowe tematy licencjatów z Ekonomii są często poszukiwane przez studentów. Prace licencjackie są dla nich z reguły pierwszym zetknięciem z działalnością naukową. Poniżej prezentujemy garść przydatnych porad oraz przykładowe problematyki licencjatów z omawianej dziedziny.

Zagadnienie, o którym chcesz pisać swój licencjat, nie musi być tak ambitne, jak to jest w przypadku pracy magisterskiej lub doktorskiej. Wybierz więc taki temat, który nie jest przesadnie awangardowy i przede wszystkim są do niego dane. Bez nich wszelka działalność naukowa jest skazana na porażkę.

Bardzo często poruszanym tematem na licencjatach z Ekonomii jest “analiza finansowa sytuacji wybranego przedsiębiorstwa”. Omawiana w tej pracy firma może być podmiotem, który jest z Tobą zaprzyjaźniony lub jest to spółka, która jest notowana na giełdzie. W tym drugim przypadku na pewno nie będzie problemu z danymi, ponieważ tego typu podmioty mają obowiązek publikowania swoich danych finansowych. Poniżej prezentujemy, wiele ciekawych zagadnień na licencjaty z zakresu Ekonomii.

Tematy prac licencjackich z Ekonomii.

  • Kryptowaluty jako zabezpieczenie przed inflacją.
  • Analiza wskaźnikowa wybranego przedsiębiorstwa notowanego na giełdzie.
  • Ocena efektywności inwestycji w metale szlachetne.
  • Przyczyny chińskiego cudu gospodarczego.
  • Dlaczego Polska powinna wejść do strefy euro?
  • Porównawcza analiza spółek z branży ubezpieczeniowej.
  • Negatywne skutki gospodarcze stosowania Keynesizm’u.
  • Przyczyny bankructwa państwowych funduszy emerytalnych.
  • Dlaczego pieniądz papierowy wciąż traci na wartości?

Idealnie by było, gdyby zagadnienie o, którym piszesz, nie tylko Ciebie interesowało, ale chciałbyś się nim również zajmować zawodowo. Jeśli będziesz mieć poczucie, że gra jest o wysoką stawkę, to wówczas będziesz odpowiednio zmotywowania to tworzenia kolejnych stron swojego licencjatu z zakresu Ekonomii.

Licencjat z Ekonomii, a wyniki na przyszłość.

Przykładowe tematy licencjatów z Ekonomii tutaj przedstawione powinny pomóc Tobie w wyborze odpowiedniego zagadnienia dla siebie. Twoja praca licencjacka z Ekonomii może być wizytówką Twojej wiedzy ekonomicznej, która może być pomocna w zmaganiach o zatrudnienie w jakiejś prestiżowej firmie z branży finansowej. Najlepiej swój licencjat z Ekonomii po prostu traktować jako wstęp do swojej działalności zawodowej.

Profesjonalni Redaktorzy

Profesjonalni Redaktorzy Autor

Jesteśmy legalnie działającą firmą, która tworzy profesjonalne wzory prac dyplomowych. Na tym polu mamy liczne sukcesy oraz bardzo bogate doświadczenie. Napisz lub zadzwoń do nas już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *